Záhradné jazierko sa dá vybudovať z mnohých materiálov, bežne dostupných. Ich výber a použitie závisí od typu a spôsobu budovania jazierok.

Hotové jazierka

Hotové jazierka sa už dlho a bežne používajú a sú veľmi obľúbené. Vyrábajú sa hlavne z dvoch materiálov – polyetylénu a polyestru. Jazierka zo sklolaminátu majú tú výhodu, že môžu stáť i samostatne na voľnom priestranstve . To polyetylénové jazierka nemôžu, lebo ich materiál podlieha deformácii v dôsledku zmien teploty.

Betónové jazierka

Betónové jazierka sú v súčasnosti v pozadí záujmu ľudí. Uplatňuje sa hlavne pre typ klasických jazierok alebo nádrží pre fontány a vodotrysky. Ich výhodou je, že sa dajú pomerne ľahko zapracovať do stavby. Ale ich častým problémom je nedostatočná tesnosť, ktorá sa dá vyriešiť pomocou špeciálneho cementového poteru alebo fólie.

Sklolaminátové fólie

Sklolaminátové fólie patria k najkrajším a najodolnejším materiálom, ktoré sa používajú na záhradné jazierka. Výrobca Vám dodá hotovú formu vyrobenú presne na mieru podľa Vášho priania z materiálu, ktorý je takmer nezničiteľný. Toto riešenie so sebou však prináša pracovné a finančne vyššie náklady.

Fólie na dno

Na trhu sú najrôznejšie fólie použiteľné pre záhradné jazierko. Zahrňuje fólie z rôznych materiálov a rôznej hrúbky. Najrozšírenejšie sú už dlhodobo fólie z PVC, ktoré sa dajú zohnať včiernej, hnedej a zelenej farbe. Farba fólie ajtak hrá len podradnú rolu, lebo samotná fólia sa nakoniec pokryje substrátom a štrkom.

Automatické závlahy