Svet sa neustále automatizuje a na mnohé činnosti už nie sme sami –pomáhajú nám s nimi roboty. Obyčajná práčka či umývačka riadu sú toho skvelým príkladom, domácnosť bez nich by siuž mnohí z nás nevedeli ani predstaviť. Ale pomoc sa predsa zíde aj v záhrade!

Ak ste si aj vy zamilovali robotický vysávač, ktorý stačí zapnúť, vyložiť si nohy a počkať, kým sa podlaha opäť nebude lesknúť čistotou, určite budete nadšení aj z jeho mladšieho súrodenca – automatickej kosačky. Tento šikovný robot je ideálnym riešením pre ľudí, ktorí majú v záhrade trávnik, no nemajú čas sa oň pravidelne starať. Kosačkasa pohybuje, nabíja a kosíúplne sama, zatiaľ čo vy sa môžete naplno venovať rodine alebo biznisu.Za tento luxus si však budete musieť priplatiť, ceny sa (zatiaľ) pohybujú v štvorciferných číslach.

Robotické kosačky

Aby ste robotickú kosačku mohli využívať naplno, ideálne je mať rovný, nesvahovitý záhradný terén bez zložitých štruktúr. Skrátka,bez zbytočných „prekážok“ v podobe stromov, záhonov či skaliek, ktoré by kosačke bránili v práci.

Ak vás tento pomocník zaujal a rozmýšľate nad jeho kúpou, pripravujeme pre vás článok o tom, na čo si pri jeho výberedať pozor.