Predzáhradka môže plniť viacero funkcií súčasne. Môže byť reprezentatívnym vstupom, detským ihriskom, parkoviskom pre auto či bicykle. Než začnete plánovať priestor pred svojím domom, musíte si ujasniť pár vecí.

Keď ste si postavili či kúpili svoj rodinný domček, musíte počítať s časťou peňazí i na záhradu - najmenej 5% z rozpočtu. Načo Vám je krásny dom, keď nebudete mať krásnu záhradu,ale okolo len zem aburinu. Od samotného počiatku by ste mali brať dom a záhradu ako jeden celok. Predstavu o tom,ako má vypadať a načo má slúžiť predzáhradka, by ste mali mať už pri výstavbe domu. Treba si sadnúť k stolu a na papier alebo na blok si napísať, čo požadujete alebo si prajete od svojej predzáhradky. Osvedčený spôsob je rozdeliť si zoznam na jednotlivé položky podľa dôležitosti. Naprvom mieste sú spevnené prístupové cesty k domu, príjazdové cesty atď..

Automatické závlahy

Len správne naplánovanie cesty umožní využívať predzáhradku zmysluplne, napr. nenosiť špinu domov lebo nebudete mať spevnené cesty k domu.Pri plánovaní predzáhradky nesmiete zabudnúť na jej vzhľad. Charakter predzáhradky je predurčený voľbou materiálu – povrch ciest z betónových alebo kamenných dlaždíc,plot drevený alebo kovový. Nakoniec je treba doladiť obraz predzáhradky dekoratívnymi prvkami, aby vypadala čo najlepšie a niečo o Vás vypovedala.