V prvých troch článkoch našej série o búracom povolení sme vám priblížili, ako postupovať v štandardných situáciách. Existuje však niekoľko výnimiek, v ktorých sa nedá postupovať podľa predošlého návodu.

Pod pojmom nadštandardné situácie myslíme situácie, keď máte v pláne zbúrať napríklad historickú budovu, alebo dom v exekúcii. Práve v týchto prípadoch Vám odporúčame najať si firmu, resp. človeka, ktorý sa v danej problematike skutočne vyzná a presne vie, na ktoré dvere má klopať, aby vašu požiadavku kladne vybavil.

Nemajte obavy a určite sa nehanbite požiadať v týchto prípadoch o odbornú pomoc. Robíme to tak aj my. Nemáme totiž odborné znalosti legislatívy v týchto oblastiach a preto sa vždy spoliehame na postup odborníkov, ktorí vyriešia problémy s povoleniami určite skôr a ušetria tak nervy a čas nielen nám, ale aj našim zákazníkom.

Búracie práce

Koľko stojí služba odborníka?
Ceny za služby odborníka sa líšia podľa jednotlivých krajov. Podľa našich skúseností sa cena spolu so všetkými poplatkami a úkonmi pohybuje v rozmedzí 500€ až 800€ podľa náročnosti riešených záležitostí a úkonov.

Okrem toho však pri vybavovaní búracieho povolenia potrebujete aj pomoc architekta, ktorý vám musí vypracovať odpadový plán. Poplatky za jeho služby sa pohybujú v tých istých reláciách, teda 500€ až 800€. Celé vybavovanie búracieho povolenia Vás teda môže vyjsť aj na 1600€ a to vám stále nezaručuje, že povolenie od úradov dostane.

Držíme Vám však palce, aby ho dostali a posunuli sa tak bližšie k vášmu cieľu.