Nech už čokoľvek budujete, opravujete alebo si chcete niečo zadovážiť do domácnosti, tak najväčším faktorom pri konečnom výbere je cena danej služby či produktu. Častokrát ľudia zvolia lacnejšie produkty na úkor kvality a iných vlastností a to len kvôli tomu, že cena bola nižšia.

Je to pochopiteľné, keďže každý sa snaží vynaložiť svoje finančné prostriedky efektívne a ušetriť všade tam, kde sa to len dá. Celková cena hrá o to významnejšiu úlohu, pokiaľ sa nejedná o lacnú záležitosť, akou je napríklad inštalácia automatickej závlahy trávnika. Ak vás zaujíma cena inštalácie automatickej závlahy trávnika, tak presné číslo na internete nenájdete. Je to najmä preto, lebo cena celkovej inštaláciezávisí od niekoľkých rôznych faktorov. Z predchádzajúcich projektov a skúseností vám vieme povedať približnú cenu automatickej závlahy, no presná celková cena závisí najmä od nasledujúcich vecí:

Členitosť pozemku
Svahovitosť pozemku
Zdroj vody, na ktorý bude závlaha napojená
Použité materiály pri inštalácii závlahy

Pokiaľ netušíte, za čo všetko sa pri inštalácii závlahového systému platí, tak tu je krátky zoznam položiek, ktoré tvoria celkovú cenu:

Automatické závlahy

Materiál – rozvody, ovládanie, spojovací materiál, šachty, elektrické káble pre spojenie PC s el. mag. ventilmi.
Zemné práce – všetky výkopové práce súvisiace so závlahou
Odborná montáž a spustenie závlahy
Ďalšie náklady spoločné s realizáciou

Ako sme už spomínali, približná cena automatickej závlahy trávnika sa nedá povedať dopredu. Zo skúseností však môžeme konštatovať, že cena za menší a málo členitý trávnik sa pohybuje okolo 1500 eur bez čerpadla.