Búracie povolenie - špeciálne prípady

V prvých troch článkoch našej série o búracom povolení sme vám priblížili, ako postupovať v štandardných situáciách. Existuje však niekoľko výnimiek, v ktorých sa nedá postupovať podľa predošlého návodu.

Pod pojmom nadštandardné situácie myslíme situácie, keď máte v pláne zbúrať napríklad historickú budovu, alebo dom v exekúcii. Práve v týchto prípadoch Vám odporúčame najať si firmu, resp. človeka, ktorý sa v danej problematike skutočne vyzná a presne vie, na ktoré dvere má klopať, aby vašu požiadavku kladne vybavil.

Nemajte obavy a určite sa nehanbite požiadať v týchto prípadoch o odbornú pomoc. Robíme to tak aj my. Nemáme totiž odborné znalosti legislatívy v týchto oblastiach a preto sa vždy spoliehame na postup odborníkov, ktorí vyriešia problémy s povoleniami určite skôr a ušetria tak nervy a čas nielen nám, ale aj našim zákazníkom.

Koľko stojí služba odborníka?

Ceny za služby odborníka sa líšia podľa jednotlivých krajov. Podľa našich skúseností sa cena spolu so všetkými poplatkami a úkonmi pohybuje v rozmedzí 500€ až 800€ podľa náročnosti riešených záležitostí a úkonov.

Okrem toho však pri vybavovaní búracieho povolenia potrebujete aj pomoc architekta, ktorý vám musí vypracovať odpadový plán. Poplatky za jeho služby sa pohybujú v tých istých reláciách, teda 500€ až 800€. Celé vybavovanie búracieho povolenia Vás teda môže vyjsť aj na 1600€ a to vám stále nezaručuje, že povolenie od úradov dostane.

Držíme Vám však palce, aby ho dostali a posunuli sa tak bližšie k vášmu cieľu.

Starší článokBúracie povolenie - dotknuté orgány
Novší článokRýchla správa: Do Ave Senca už neodveziete zmiešaný stavebný odpad
Komentáre (0)
Ešte nemáme k tejto téme žiadne komentáre.
Váš komentár