Búracie práce a spokojný sused - 3 zlaté pravidlá

Búracie práce už vykonávame nejaký ten piatok a skúsenosti sú niečo, čo nám rozhodne nechýba. Slovné spojenie búracie práce u väčšiny ľudí evokuje prach, hluk a veľký neporiadok. Samozrejme, týmto elementom sa ťažko vyhnúť. No nie je to nemožné.

Niekedy búranie prebieha v oblasti, kde sa búraný objekt nachádza kilometre od obývanej zóny. Búrať takýto objekt je pre nás „luxus.“ Zvyčajne však búranie prebieha v obývaných zónach a susedovi pozeráte doslova do okien. Úprimne, nikto by sa nepotešil. Preto je pre nás prioritou, aby sme mysleli na všetko. A tým pádom aj na okolité budovy a ľudí, ktorí v nich žijú. Aby sme predišli komplikáciám, dodržiavame 3 zlaté pravidlá búracích prác.

1. Eliminácia prachu a garancia bezpečia

Tieto dve veličiny idú ruka v ruke. Pri búraní sa stretávame s množstvom nástrah, ktoré sú nebezpečné pre nás i pre majetok susedných objektov. Samozrejme, našou prioritou je, aby všetko prebehlo bezpečne a bez komplikácií. Okrem týchto vplyvov je tu však jeden výrazný. Prach. Ťažko ho zastaviť, ťažko sa mu vyhnúť. I tak si však zakladáme na tom, aby sme ho v čo najväčšom eliminovali a zachovali tak dobré susedské vzťahy. Nijakým spôsobom teda nechceme zasahovať do existencie blízkeho okolia.

2. Eliminácia hluku

Búracie práce si činnosť ťažkých strojov jednoducho vyžadujú. Tomu sa nevyhneme ani my. Hoci sú stroje certifikované na hlučnosť do 120 dB, ktorá by nemala človeku ublížiť, hluk dokáže život znepríjemniť. Komu by hluk pri obednej sieste neprekáža, však? Hluk strojov znížiť nedokážeme, no prívetivým prístupom áno. O činnosti ťažkej techniky informujeme okolie 2 – 3 dni pred začatím búracích prác.

3. Logistika – logická doprava

Čo sa zbúra, musí sa aj upratať. Aj to je našou starosťou. Neraz nastane situácia, kedy je objekt prepchatý stojacimi alebo pohybujúcimi sa strojmi, čím sa môže stať, že susedom znemožníme príjazd či výjazd do ich obydlia. Opäť je však našim cieľom, že vývoz sute, dovoz kontajnerov a ich následný odvoz bol v takom čase, aby nikoho neobmedzoval. Tieto úkony sa snažíme vykonávať po 8 hodine ráno a opustiť miesto demolácie pred začatím večernej špičky.

Dodržiavanie týchto pravidiel je pre nás prioritou, pretože ide o zodpovednosť voči zákazníkovi i voči okoliu. Toto sú pre nás zásady, ktorými chceme zabezpečiť spokojnosť klienta i susedov počas celého procesu búracích prác.

Starší článokVideo: Búranie rodinného domu v Modre
Novší článokKoľko stoji zbúranie domu od nás?
Komentáre (0)
Ešte nemáme k tejto téme žiadne komentáre.
Váš komentár