Pozor na podvodníkov

Nie každý je v oblasti búracích a likvidačných prác doma. Preto sme pre Vás pripravili pár rád, ako nenaletieť podvodníkom.

Už v minulosti sme pre Vás napísali blog o demolácii rodinného domu. Dočítať sa tam môžete o približnej cene jednej demolácie. Táto cena je však naozaj orientačná, nakoľko závisí od mnohých faktorov.

Jedným z nich je cena, ktorú musíte zaplatiť smetisku za uskladnenie stavebného odpadu. V našom článku sme pri výpočte sumy za demoláciu rodinného domu uviedli cenu za uskladnený odpad, ktorú žiada konkrétne smetisko vo Sv. Martine. Výsledná suma za likvidáciu odpadu sa však líši na základe stanovených cien jednotlivých skládok odpadu. Pokiaľ teda dostanete cenovú ponuku za kompletnú demoláciu Vášho rodinného domu končiacu sumou 3000€, je veľmi pravdepodobné, že komunikujete s niekým, kto svoju prácu neodvádza odborne. V takomto prípade môže skončiť stavebný odpad z Vášho zbúraného domu na nelegálnej skládke. To znamená, že Vám firma nebude môcť odovzdať tzv. vážne lístky, ktoré budete neskôr určite potrebovať pri kolaudácii Vášho nového domu a spôsobí Vám tak nemalé problémy.

Predošlí scenár je však omnoho lepším variantom. Môže sa totiž stať, že si firma od Vás prevezme peniaze a už ju a jej zamestnancov nikdy neuvidíte. Pre lepšiu predstavu prikladáme aj link na reportáž od našich západných susedov z programu Českej Televízie „Čierne ovce“:

Každý vie, že akékoľvek búracie, či likvidačné práce nie sú maličkosťou. Nič netreba zbytočne urýchľovať, ani brať tú najnižšiu cenovú ponuku. Každá dobrá firma Vám o sebe poskytne dostatok potrebných informácií. Okrem toho si určite pozrite, či má dobré recenzie, či dostatok referencií. A ďalšia pomôcka pre Vás- naozaj zodpovedná firma poskytuje verejnosti aj fotky zo svojich zákaziek, nakoľko sa chce svojou profesionálne odvedenou prácou pochváliť.

Starší článokPotrebujete zrezať strom?
Novší článokBúrať alebo rekonštruovať?
Komentáre (0)
Ešte nemáme k tejto téme žiadne komentáre.
Váš komentár